Co może o Tobie powiedzieć tęczówka oka?

Dolegliwości zdrowotne są codziennością wielu Polaków. Bardzo często chorować zaczynamy w starszym wieku, kiedy wydolność całego organizmu spada i poszczególne organy zaczynają gorzej funkcjonować. Kluczem do wyzdrowienia jest wtedy szybka reakcja, a do tego potrzebna jest umiejętność rozpoznania u siebie objawów choroby.

Jako Senior MultiCare, czyli placówka medyczna zajmująca się diagnozą i leczeniem osób starszych, postanowiliśmy rozpocząć serię akcji profilaktycznych. Wykłady, warsztaty, pogadanki i badania, z którymi objeżdżamy całą Polskę, to bardzo ważny filar naszej działalności. W ten sposób codziennie pracujemy nad zwiększaniem świadomości Polaków, zwłaszcza tych, którzy już ukończyli 40. rok życia na temat chorób przewlekłych. Uczymy rozpoznawać chorobę, radzić sobie z nią, a także kierujemy na bezpłatne badania laboratoryjne.

Jednym z tematów, jakie poruszamy wśród naszych kampanii, jest irydologia. Pod tym terminem kryje się znana od wieków, choć wciąż jeszcze mało popularna metoda polegająca na diagnostyce organizmu poprzez analizę tęczówki oka. Ten niewielki organ może powiedzieć dużo o stanie zdrowia człowieka, stanowiąc niejako mapę całego organizmu. Tęczówka jest podzielona na pewne obszary odpowiadające wewnętrznym i zewnętrznym narządom. Lekarze irydolodzy zajmują się analizą poszczególnych kropek, plamek i kresek. Ich obecność oraz rozmieszczenie pokazują stan organizmu, a także informują o przebytych chorobach. Mogą też być wskazówką, na jakie choroby dana osoba może zachorować w przyszłości.

Badanie irydologiczne jest nieinwazyjne i bezbolesne. Można je wykonać u osób praktycznie w każdym wieku. Jest to proste badanie, które może być naprawdę pomocne w diagnostyce chorób i opowiedzieć dużo o aktualnym stanie organizmu, dlatego postanowiliśmy poświęcić mu jedną z naszych kampanii profilaktycznych. Podczas spotkań tłumaczymy uczestnikom, czym jest oraz czym się zajmuje irydologia, jak również podajemy przykłady zastosowania tego badania. Wykłady prowadzimy w ciekawy, a także zrozumiały sposób, tak, aby w przystępny sposób przekazać profesjonalną wiedzę medyczną. Uczestnicy mogą też zadać pytania i wyjaśnić niezrozumiałe kwestie. Seniorzy będą też mieli możliwość skorzystać z darmowych badań, dzięki czemu jeszcze lepiej zrozumieją temat, a przy okazji zadbają o swoje zdrowie. Z takiego spotkania każdy uczestnik z pewnością wyniesie dla siebie coś wartościowego.

W Senior MultiCare ważny dla nas jest każdy pacjent-senior, dlatego przeprowadzamy akcje profilaktyczne w całej Polsce. Każdego dnia nasze spotkania odbywają się w innej miejscowości, gdzie szerzymy wiedzę na temat irydologii oraz innych zagadnień medycznych. Biorąc udział w kilku kampaniach, zwiększasz szansę na dłuższe zachowanie zdrowia oraz wzięcie udziału w bezpłatnych badaniach diagnostycznych. Sprawdź więc już dziś, czy nie ma nas niedługo właśnie w Twoim mieście i weź udział w jednej z wielu akcji profilaktycznych.