Nie daj się nowotworom
Ostatnie lata to prawdziwe apogeum zachorowań na nowotwory. W Polsce żyje ponad 350 tysięcy osób, u których wykryto raka w ciągu ostatnich pięciu lat. Co roku różne nowotwory zbierają śmiertelne żniwo, a mimo tego profilaktyka antynowotworowa nie jest w naszym społeczeństwie zbyt rozpowszechniona. Chcąc choć trochę zmienić ten stan i zachęcić Polaków do zadbania o swoje zdrowie, rozpoczęliśmy kampanię dotyczącą nowotworów i obrony przed nimi ze szczególnym wskazaniem na raka jelita grubego.
Nowotworami złośliwymi nazywamy grupę chorób, w których mamy do czynienia z niekontrolowanym rozmnażaniem się komórek. Organizm traci kontrolę nad owymi komórkami, które z czasem rozlewają się na zdrową tkankę, a granica między chorym i zdrowym miejscem zupełnie się zaciera. Nowotwór szybko się rozprzestrzenia, zajmując coraz większą powierzchnię organizmu. Taki stan rzeczy zagraża zdrowiu, a nawet życiu i wymaga szybkiej reakcji oraz długotrwałego, często skomplikowanego, leczenia.
Jednym z najgroźniejszych nowotworów jest rak jelita grubego. To, co go wyróżnia i jednocześnie właśnie czyni groźnym, to fakt, iż nowotwór ten bardzo długo nie daje żadnych objawów. Taki bezobjawowy rozwój choroby może trwać nawet 10 lat! Rak jelita grubego bardzo często daje o sobie znać dopiero wtedy, kiedy osiąga zaawansowaną fazę. Z tego względu każda osoba powinna pamiętać o profilaktyce nowotworowej i poddawać się regularnym badaniom kontrolnym. Zaleca się zarówno badania z krwi, jak i kolonoskopię, którą powinna wykonywać kontrolnie każda osoba po 50. roku życia, niezależnie od płci. Pomaga to wykryć chorobę w jej bardzo wczesnym stadium i rozpocząć odpowiednie leczenie.
Ideą Senior MultiCare zawsze było diagnozowanie i leczenie pacjentów, ale także troska o ich zdrowie, jakość życia i świadomość chorób i zagrożeń. Jedną z naszych kampanii prowadzonych w ramach wielu akcji profilaktycznych postanowiliśmy więc poświęcić w kierunku profilaktyki raka jelita grubego. Nasz zespół jeździ po terenie całego kraju, prowadząc serię pasjonujących wykładów, warsztatów i pogadanek, podczas których tłumaczy w przystępny sposób zagadnienia dotyczące zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Spotkania organizowane w ramach akcji profilaktycznych pozwalają spojrzeć szerzej na wiele spraw dotyczących dbania o to, co mamy najcenniejszego – zdrowie.
Uczestnicy spotkań kampanii w kierunku raka jelita grubego mają okazję nie tylko nabyć wiedzę teoretyczną, ale także otrzymują bezpłatne skierowanie na badania. Każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić takie frakcje jak ALAT, Bilirubina, GGTP, ASPAT, CA 19-9 dzięki prostym badaniom krwi. Dzięki temu pacjenci uczynią pierwszy krok w kierunku profilaktyki nowotworowej, co być może zaowocuje kontynuowaniem dobrych nawyków. Regularna kontrola zdrowia, szczególnie u pacjentów po 50. roku życia, to konieczny warunek, aby żyć długie lata w spokoju i komforcie, ciesząc się pełnią sprawności. Nasze kampanie powstały właśnie po to, aby jak najwięcej osób to zrozumiało i mogło ustrzec się przed różnymi uciążliwymi chorobami.