Badania przepływu krwi jako pomoc w diagnostyce i profilaktyce chorób układu krążenia

Pozornie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Regularne badania oraz uważna obserwacja organizmu mogą uratować nie tylko zdrowie, ale i życie. Z drugiej jednak strony, wciąż wielu ludzi zaniedbuje profilaktykę, nie myśląc o tym na co dzień lub bojąc się, że badania wiążą się z kosztami lub bólem. Odpowiedzią na te obawy są akcje profilaktyczne prowadzone przez zespół Senior MultiCare.

Nasze Centrum zajmuje się głównie leczeniem, ale chcemy dawać pacjentom znacznie więcej. Akcje profilaktyczne mają pokazywać, że o zdrowiu i medycynie można mówić w przystępny sposób. Seria organizowanych w całej Polsce wykładów, połączona z bezpłatnymi badaniami to projekt, który ma zwiększać świadomość Polaków na temat chorób przewlekłych, a także ich diagnozowania i leczenia. Na spotkania zapraszamy każdego, ale w szczególny sposób kierujemy ofertę do seniorów, ponieważ to właśnie nimi zajmujemy się w naszych placówkach na co dzień.

W podeszłym wieku u człowieka może pojawić się wiele chorób, jednak w jednej z naszych kampanii postanowiliśmy skupić się na schorzeniach układu krążenia oraz zagadnieniu drożności żył. Profilaktyka kardiologiczna staje się bardzo ważna dla osób po 50. Roku życia, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy statystycznie częściej niż kobiety przechodzą zawał serca. Należy pamiętać, że krew dostarcza tlen do komórek w ciele, które bez niego po prostu obumierają. Niedrożność żył prowadzi więc do wielu chorób stanowiących zagrożenie życia.

Podczas spotkań w ramach kampanii o przepływie krwi omawiamy nie tylko zagrożenia płynące z niedrożności żył, ale też diagnostykę tego problemu. Nieinwazyjne i bezbolesne badanie, jakim jest USG dopplerowskie, umożliwia wczesne wykrycie problemów z żyłami i tętnicami. Badanie to może być stosowane przy podejrzeniach żylaków, tętniaka czy zmian miażdżycowych, ale także profilaktyczne. Podczas naszych spotkań opowiadamy o tym badaniu, jak również umożliwiamy wzięcie w nim udziału. Jest to najlepszy sposób, aby zachęcić pacjentów do dbania o układ krążenia.

Każdy uczestnik spotkania na pewno wyjdzie usatysfakcjonowany i ze zdobytą cenną wiedzą medyczną. W zrozumiały dla każdego sposób tłumaczymy kwestie zdrowotne i pokazujemy, jak ważne jest dbanie o swój organizm. Ciekawe wykłady, przyjazne pogadanki i bezpłatne badania pozwalają dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji na temat przepływu krwi, chorób tętnic obwodowych i wielu innych istotnych zagadnień. Spotkanie w ramach naszych akcji profilaktycznych to świetne miejsce do rozwiania wszystkich wątpliwości na dany temat medyczny.

Spotkania prowadzone przez Senior MultiCare są organizowane na terenie całego kraju. Codziennie odwiedzamy inne miasto, aby dzielić się doświadczeniem i zwiększać świadomość Polaków. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się czegoś o profilaktyce zdrowotnej, przyjdź, a jeśli znasz kogoś, kto mógłby wziąć udział w takim spotkaniu, opowiedz mu o naszych akcjach profilaktycznych.